• USD 3,0069
  • EURO 3,3345
  • ALTIN 129,23
  • PETR 44,3900
  • BONO 9,2500

İntihar Gİrişimlerini Nasıl Engelleyebiliriz

Hak sağlığı müdürlüğü konferans salonunda verilen eğitimle intihat konusunda bilinçlendirirme yapıldı.
28 Ekim 2015 Çarşamba 12:59

İntihar Gİrişimlerini Nasıl Engelleyebiliriz

İnsanların zamana göre ihtiyaçları değişmektedir. Bu ihtiyaç eğitim konusunda da aynı değişime sahiptir. Ülkemizde son dönemlerde en çok karşılaşılan durumlardan bir de intiharlardır. Bu konunun farkında olarak verilen bir eğitim beğeni topladı.

Son dönemlerdeki artan intiharlar nedeniyle düşünülen bu eğitim Şırnak'ta verildi. Halk sağlığı müdürlüğünce kuran kursu öğrencilerine verilen eğitimde esas konu intihar girişimlerini önlemedir. Halk sağlığı müdürlüğü konferans salonunda verilen konferansta konuşmacı olarak Özgü Sivri ve Sinem Vural bulunuyordu. Konferansta üzerinde durulan konuların başında son zamanlarda intihar girişimlerinde artışın bulunması vardı. Bu konuda öncelikli konu bu şekilde eğilimleri olan kişilere nasıl davranılacağı ve bu konunun toplumda herkes tarafından duyarlı bir hale getirilmesidir.

Eğitimde, intiharın son yıllаrda artış gösteren bir оlgu olduğu, bu nedеnle intihar eğilimi olan kimselеrin yardım almalarını kolaylaştırmаk için toplumda duyarlılığın arttırılması gerektiği anlatıldı.

YORUMLAR

300 karakter kaldı

İlgili Konular

Değer Haberler