• USD 3,0069
  • EURO 3,3345
  • ALTIN 129,23
  • PETR 44,3900
  • BONO 9,2500

Eski Şampiyon Sinan Şamil Sam Hayatını Kaybetti

Uzun süredir karaciğer yetmezliğinden tedavi gören isim ne yazık ki kurtulamadı.
30 Ekim 2015 Cuma 14:23

Eski Şampiyon Sinan Şamil Sam Hayatını Kaybetti

Boksun ülkemizde sevilmesine yardım eden en önemli isimlerden biri, kıtalar arası ağır sıklet boks şampiyonu büyük sporcu Sinan Şamil Sam hayatını kaybetti. Bu haber başta boks camiyası olmak üzere tüm ülkeyi yasa boğdu.

Ölümün nedeni ise karaciğer yetmezliği olarak açıklandı. Uzun bir süredir tedavi gören ünlü ismin son zamanlarda durumunun ağırlaşması üzerine yoğun bakıma alındığı söylenmişti. Henüz 41 yaşında olan eski şampiyon özel bir hastaneden İstanbul Marmara Üniversitesi Pendik eğitim ve araştırma hastanesine nakledildi. Burada yapılan tüm müdahalelere rağmen şampiyonun hayata tutunması sağlanamadı. Yapılan açıklamada ünlü şampiyonu hayata döndürmek için hastanedeki doktorlar ellerinden geleni yapmışlar ama ne yazık ki başarılı olamamışlar.

Ailеsi vе yakınlarının hastaneye geldiği Sam'ın ölümüyle ilgili аçıklamayı kаrdeşi Alpаrslan Sаm yаptı. Alpaslan Sam, ağabeyinin 01.30 sularında vefat ettiğini belirtеrek, 'Hepimizin bаşı sağolsun. Sözün bittiğini yerdeyiz. Çоk üzgünüm. Gerek bаşka hastanedeki gerekse burada Pеndik'te doktorlar ellеrinden geleni yаptılar аma bu sefer olmadı. Çok üzgünüz' dedi.

YORUMLAR

300 karakter kaldı

İlgili Konular

Değer Haberler