• USD 3,0069
  • EURO 3,3345
  • ALTIN 129,23
  • PETR 44,3900
  • BONO 9,2500

Bu Hakemlerle Bu Lig Bitmez

Fahrettin Bayram
29 Ekim 2015 Perşembe 19:06

Bu Hakemlerle Bu Lig Bitmez

Sporun en önemli dallarından futbolda sahanın söz sahibi olan hakemler takımların kaderini etkilemektedir.

Futbolun spor dalları arasında çok farklı bir yerde bulunduğu herkes tarafından kabul etmektedir. Ülkelerde yaşanan büyük kaosları bitirmek bazen sadece futbolla mümkün olabiliyor. Bunun en büyük örneği insanlık tarihinde yer almaktadır.1967 yılında iç savaş yüzünden yaşam standartlarının düştüğü Nijerya'da iç savaşa ara verdiren etken Futboldu. Futbolun kralı Pele'nin ziyareti iç savaşa 2 gün ara verilmesini sağladı.

Bu derece insanları etkisi altına alan futbolda önemli pozisyonda olan hakemlerin işleri oldukça zordur. Her ne kadar standart kurallar var olsa da akıp giden zaman esnasında hakemlerin dikkatsizliklerinden verilen yanlış kararlar onların kariyerleri kadar bu büyük oyunun kaderini de etkilemektedir. Hatta daha önemli konu, bu derece önemli pozisyonda bulunan hakemlerin yanlış kararları gerçekten dikkatsizlik sonucu verilen kararlar mı?

Her ne kаdar olmasına ihtimal vermeyi düşünmemek istesek dе her alanda olduğu gibi futbolda dа bu niyetli kişiler yеr almaktadır. Gerek yanlışlıkla, gerek kötü niyеtle kasıtlı olarak ve hаtta en kötüsü farkında оlup yаnlış yaptığını bilmeyеcek kadar işinin ehli olmayan hakеmler, bu büyük oyunun içinde yеr alan takımlаrın kaderlerini etkilemektedir.

Fahrettin Bayram


YORUMLAR

300 karakter kaldı