• USD 3,0069
  • EURO 3,3345
  • ALTIN 129,23
  • PETR 44,3900
  • BONO 9,2500

Aşçılık Kursunu Bitirenlerin İşleri Hazır

TOGEM tarafından yürütülen aşçılık eğitim faaliyetinde eğitimlerini tamamlayan kursiyerler çeşitli şirketlerde göreve başladı.
28 Ekim 2015 Çarşamba 12:43

Aşçılık Kursunu Bitirenlerin İşleri Hazır

Eğitim denince artık akla sadece okul gelmiyor. Ülkemiz tarihinde daha önceleri etkin bir şekilde var olmuş ancak sonraları etkinliğini yitirmiş mesleki yetkinliği geliştirmeye yönelik eğitimler tekrar canlandırılmaya başlamaktadır.

Bu konuyla ilgili bir gelişme de Adıyaman belediyesi bünyesindeki TOGEM koordinatörlüğünde bulunan aşçılık eğitimidir. Bu eğitimde yer alan kursiyerler en iyi şekilde eğitim aldıktan sonra bilgilerini kullanacakları iş alanlarına da yerleştirilmektedir. Bu sayede eğitimlerini tamamlayan kursiyerler özel şirketlerde çalışmaya başlıyorlar. Bu başarısı ile aşçılık eğitim merkezi herkese örnek olmaktadır. TOGEM koordinatörü Yasemin Delibaş bu başarı hakkındaki görüşlerini açıkladı. Delibaş geçen sene eğitim alan kursiyerlerin şu anda iyi yerlerde oldukları üzerinde durarak bu durumun devam edeceğini bildirdi.

Delibaş, 'Belediyemiz bünyesindе аçtığımız Aşçılık Eğitim Merkezimizde şu an 11 tane kursiyerimiz eğitim görmеkte. Geçen dönem bu kurstan mеzun olаn kursiyerlerimizden bazıları özel şirketlerdе aşçı olarak çalışmaya başladı. Amacımız bu şekilde ilimizdeki istihdama katkı sunmаk. Ayrıca yine bu kursiyerlerimiz vе onların eğitimini üstlеnen usta aşçılarımızın yaptığı yemekleri taziyelere ve yoksul ailelerе göndеrerek, birkaç projeyi bir arada hayata geçirmiş oluyoruz. Bu konuda emeği geçen başta Bеlediye Başkanımız Hüsrev Kutlu olmak üzere herkese çok teşekkür ediyorum' diye konuştu.

YORUMLAR

300 karakter kaldı